Maixabel

03/06/2022 - 04/06/2022

Maixabel

Icíar Bollaín

Bilet Almak İçin :

Tıklayınız

Süresi

115’

Yer

Büyülü Fener Kızılay Salon 1

Ülke:

İspanya

Maixabel

Film Hakkında

Maixabel Lasa’nın eşi Juan María Jaúregui 2000 yılında ETA tarafından öldürülmüştür. Lasa, on bir yıl sonra inanması güç bir taleple karşılaşır: Juan’ı öldürenlerden biri, terörist grupla bağlarını koparmasının ardından cezasını çekmekte olduğu İspanya’nın Álava kentindeki Nanclares de la Oca hapisanesinde kendisiyle görüşmek istemektedir. Maxiabel Lasa, çekincelerine ve içindeki büyük acıya rağmen 16 yaşından beri hayat arkadaşı olan adamı öldürenlerle yüz yüze görüşmeyi kabul eder. Kocasını öldüren adamla karşı karşıya gelmeyi niçin kabul ettiği sorulduğunda Lasa, “Herkes ikinci bir şansı hak eder” yanıtını vermiştir.
Usta İspanyol sinemacı Icíar Bollaín, gerçek bir hikâyeden yola çıktığı ve oyunculuklarıyla üç Goya Ödülü kazanan Maixabel’de kadınların yıllar süren şiddetin ardından barışı inşa etmedeki rolüne ve fedakarlıklarına odaklanan çarpıcı bir dram sunuyor.

  • Yapımcı İsmi: Juan Moreno, Guillermo Sempere, Koldo Zuazua / Kowalski Films, Feelgood
  • Oyuncular: Blanca Portillo, Luis Tosar, María Cerezuela
  • Dil: İspanyolca
  • Altyazılar: İngilizce, Türkçe
  • Ortak yapımcı ülkeler : İspanya

Ödül Bilgileri

2021 San Sebastian Film Festivali – En İyi Bask Filmi
2022 Goya Film Ödülleri – En İyi Kadın Oyuncu (Blanca Portillo); En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Urko Olazabal); En İyi Genç Oyuncu (María Cerezuela)